Spokojne miejsce

Każdy kot powinien mieć swoje miejsce, które należy tylko do niego. Może to być właśnie drapak lub koszyk, który kot polubi i będzie w nim spał. Miejsce, w którym nikt mu nie powinien przeszkadzać.

Dlatego też są bardzo polecane półki, montowane na ścianach. Dzięki nim, kot może się oddalić tam, kiedy będzie potrzebował odpoczynku. Gdy będzie miał już dość zabawy albo gdy dziecko będzie w stosunku do niego za bardzo natarczywe. Poza tym każdy kot lubi swoich domowników, swój rewir poobserwować z góry. Czuję się tam bezpiecznie i może objąć wzrokiem dużo więcej rzeczy niż z ziemi. Już na pewno nie raz zauważyliście, że kot przy każdej możliwej okazji wskakuję na zabronione szafy czy zwala rzeczy z półki bo to miejsce wydaję mu się odpowiednie do obserwacji czy snu.

Jeżeli nie zapewnimy swojemu kotu takiego miejsca, kot może być wystraszony, wycofany i za bardzo zestresowany.  Przecież sami potrzebujemy takiej chwili dla siebie, gdzie jesteśmy tylko my i nasza ulubiona książka lub kawa. Taki relaks sam na sam jest potrzebny jak widać nie tylko nam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *